Tipy na originální dárky pro každého

Sháníte dárek k narozeninám, svátku nebo prostě jen tak? U nás najdete nejen širokou škálu knížek, zabývajících se tématy od umění až po zdravý životní styl, ale i spoustu pečlivě vybraných hravých a originálních produktů, které potěší úplně každého. Mrkněte na náš výběr a obdarujte své blízké jedinečným dárkem.

Dárky pro děti

Co pořídit dětem, aby je dárek bavil a zároveň měl vzdělávací hodnotu? Dětské knížky jsou pro nás opravdovou vášní a tak v naší nabídce naleznete široké spektrum publikací a her pro ty nejmenší (0–6), pro malé čtenáře (6–12) i pro velké zkušené čtenáře (12+).

Pro děti, které jsou mladší 3 let, doporučujeme například Počítání a Barvy od nakladatelství Baobab. Krásné barevné knížky jsou plné překvapení i poučení, zábavu při čtení zaručí vyklápěcí okna s hádankami, výrazné ilustrace i pestrá koláž témat.

Pro starší děti pak jistě skvěle poslouží naučná, kreativitu podporující a přitom rozverná a dobrodružná řada knížek Montessori. Hravost v nich probudí i úžasně zpracované hry od značky Poketo, pomocí kterých se děti snáze naučí abecedu nebo třeba vyjmenovaná slova. Pro zkušenější čtenáře pak nutno zmínit nádherné knížky Petra Síse, které prostřednictvím překrásných ilustrací vyprávějí silné historické příběhy.

Dárky pro milovníky umění

Sháníte-li dárek pro umělecké nadšence, jste na správném místě. Neustále pracujeme na tom nejlepším a nejpestřejším výběru knížek a maličkostí, které přibližují svět umění. Knížky, kterými určitě nešlápnete vedle jsou klasiky jako The Story of Art od Gombricha, Způsoby vidění od Johna Bergera nebo Umění po roce 1900. Na těch si smlsne každý, kdo touží svět umění poznat více do hloubky. Vtipné publikace jako například Hegarty o kreativitě, Hysterie umění či Jak číst současné umění zas nabízejí odlehčenější počtení o uměleckých dějinách i různých konkrétních tématech, která se v uměleckém kotextu objevují.

Inspiraci jistě najdete i v našich pozorně sestavených kolekcích. Zaměřujeme se v nich například na Ženy v umění, přičemž tituly v této kolekci nabízí jak komplexní vhled do života vybraných umělkyň, tak i obecnější přehled o „ženských“ dějinách umění. Pro ... se u nás nabízí kolekce Jak porozumět umění, v níž naleznete knížky, které vám nebo vašim blízkým pomohou vyřešit jakékoliv otázky, jež se vážou k současnému umění. Přijdete si na své i pokud vás zajímá nějaké konkrétní téma - například umělecký aktivismus, sběratelství či symbolismus v umění. Dokonalé knížky z kolekce TASCHEN 40 pak ocení každý, kdo si přeje obohatit svou knihovnu o krásné, kvalitní a nestárnoucí tituly věnované umění.

Dárky pro všechny cestovatele

Pokud vy nebo vaši blízcí rádi trávíte čas v zahraničí, nabízí se u nás řada skvělých knížek zasvěcených destinacím od zářivých metropolí až po nejodlehlejší kouty světa. Narazíte zde na ideální dárky pro dobrodruhy – těmi by například mohly být úžasné knihy Atlas Obscura, Atlas of Dark Destinations či Atlas odlehlých ostrovů, jež odhalují... Na své si u nás ale přijdou i zdrženlivější cestovatele, kteří na svých zahraničních výletech více oceňují komfort a vyhledávají jedinečná boutique ubytování. Knihy Bon Voyage, The Grand Hostels, Great Escapes Mediterranean nebo Remote Places to Stay jsou „encyklopedie“ překrásných ubytování všude po světě a vhod tak přijdou každému, kdo touží po mimořádném cestovatelském, ale i odpočívacím a vizuálním zážitku.

Jak všichni víme, cestování už dávno nejsou jen fotky s Eiffelovkou nebo Monou Lisou, které pak ukážete celé rozvětvené rodině. Proto jsme dali dohromady několik kolekcí, v nichž naleznete publikace věnující se netradičnějším formám cestování od nomádských roadtripů až po dark tourism. Mrkněte například na kolekci Cestujeme Jinak, v níž naleznete mix zajímavých cestovatelských knížek. Nebo si prohlédněte tituly od nakladatelství Gestalten a Monocle, ty jsou jasnými favority mezi cestovateli (i necestovateli) po celém světě.

Dárky pro seberozvoj a radost

Samozřejmě v naší nabídce nesmí chybět ani self-help knížky, hry a další maličkosti, které mohou být skvělými pomocníky při cestě k sebepoznání, klidu a zdraví. Vybíráme pro vás tradičnější tituly jako Wisdom of Insecurity of Wattse nebo B, zároveň se ale snažíme sehnat i knížky a drobnosti, které jinde nenajdete. Objevíte u nás proto například španělskou značku Another Me, jež se zaměřuje na výrobu originálně ilustrovaných produktů naťukávajících různá témata, od zdravého životního stylu až po mindfulness či feminismus.

Při hledání (a udržování) vlastní duševní pohody je též důležité nezapomínat na relax a rozvoj kreativity. Proto u nás najdete například krásné notýsky Paper-Oh, do kterých je radost zapisovat myšlenky a nápady. Dětskou hravost ve vás probudí úžasné papírové skládačky nizozemského Studia ROOF a interiér kolem vás zpříjemní barevné plakáty z našeho vlastního papírnictví nebo ty od španělské výtvarnice Ninasilla.