Tipy na ty nejlepší dětské knížky

Náš pečlivě vybraný sortiment dětských knížek, časopisů a drobných her pro ty nejmenší,pro malé čtenáře i pro velké zkušené čtenáře pomáhá rozvíjet představivost a kreativitu všech věkových skupin. Najdete v něm nejrůznější tituly, které dětem udělají radost: od jednoduchých (i ne tak jednoduchých) příběhů, přes chytré komiksy až po hravé encyklopedie.

Knížky pro nejmenší

Co pořídit dětem, aby je knížka bavila a zároveň měla vzdělávací hodnotu? Barvy, tvary, říkanky, obrázky nebo první čtenářské pokusy. Společné předčítání před usnutím a jednoduché knížky, které jsou pro dítě samy o sobě hrou. To a mnohem více doporučujeme pro děti, které jsou mladší 3 let – například krásné barevné knížky Počítání a Barvy od nakladatelství Baobab jsou skvělou volbou. Jsou plné překvapení i poučení, zábavu při čtení zaručí vyklápěcí okna s hádankami, výrazné ilustrace i pestrá koláž témat.

Pro trošilinku starší děti do 6 let pak jistě skvěle poslouží naučná, kreativitu podporující a přitom rozverná a dobrodružná řada knížek Montessori. Hravost v nich probudí i úžasně zpracované hry od značky Poketo, pomocí kterých se děti snáze naučí abecedu nebo třeba vyjmenovaná slova. Mrkněte i do našeho výběru Vše pro děti do 6 let, kde ...

Knížky pro malé čtenáře

Že už vaše děti umí bez problému číst a knížky „pro mrňata“ se jim už zajídají? Přinášíme výběr knížek pro první stupeň základní školy (a pár let k tomu). Najdete zde krátké i delší dětské příběhy, ilustrované encyklopedie o světě kolem nás nebo tu a tam nějaký chytrý komiks a knihu posilující kreativitu.

Knížky pro velké zkušené čtenáře

Nakupovat knížky pro děti, které už skoro nejsou děti, je docela oříšek. Dětské knížky jsou pro ně moc pomalé, jednoduché nebo už je zkrátka nebaví (speciálně pokud zjistí, že jste je koupili v dětské sekci), ale poznamenat je Sophiinou volbou taky ještě nechcete. Zkusili jsme dát dohromady výběr, který balancuje na hraně mezi dětskými a dospělými knížkami – od trochy beletrie po atlasy a encyklopedie.

Možná je už čas i na některé knížky z našich tipů: Umění pro děti, Naučné knížky pro děti a Kreativní knížky pro děti.

Naše bestsellery

Zákazníky (a často i lety) ozkoušené trháky pro malé i větší čtenáře, které přináší inspiraci, zábavu i trochu ponaučení o světě kolem nás. Mrkněte na některé naše „bestsellery“ a ...